Czym jest clubbing?

W większości miast na świecie kluby są centrum życia nocnego i są w bliskim kontakcie z kulturą młodzieżową. Weekendy to dni, w których tłumy młodych i nie tak młodych ludzi surfują po Internecie w poszukiwaniu dobrego miejsca na rozrywkę. Wiele osób wtedy wybiera kluby, które czasami stają się bardzo popularne i modne. Przyczyn tego stanu rzeczy może być bardzo wiele. Po pierwsze, kluby stały się elementem kultury popularnej, zwłaszcza tam można się zapoznać z dziewczynami oraz w miły sposób spędzić ponury zimowy lub jesienny wieczór. Bardzo popularne staje się w ostatnich latach zjawisko, które jest określane jak clubbing, czyli odwiedzanie kilku klubów w ciągu jednej nocy i szalona zabawa do białego rana. Jeżeli jednak zdecydujemy się na ten rodzaj spędzania wolnego wieczoru, trzeba kilka spraw uwzględnić.

Pierwszą podstawową sprawą w tej sytuacji jest wybór odpowiedniego klubu, do którego się wybierzemy. Na początek warto udać się do mniej popularnego klubu na wszelki wypadek, przeważnie najpopularniejsze kluby są pełne i nie będziemy mieli pozwolenia tam wejść. W tej sytuacji wiadomo, że im mniej atutów ma klub, tym niższe są w nim ceny. Liczy się to, jaką muzykę się gra i ile osób jest na parkiecie. Trzeba uważać z klubami, które nigdy nie są zatłoczone. Jeżeli znajdziemy interesujący klub na mapie, zawsze zapisujmy dokładny adres i numer telefonu klubu, a także spójrzmy na jego lokalizację na mapie. Być może, atmosferę w klubie nocnym można wytłumaczyć pragnieniem jego właścicieli, aby odtworzyć atmosferę dużych koncertów.

Wybór dnia i godziny również ma duże znaczenie. Większość najlepszych klubowych, jak nietrudno odgadnąć w praktycznie każdy piątek i sobotę, jest przepełniony. Zazwyczaj imprezy zaczynają się późnym wieczorem i trwają do 3 nocy, ale biorąc pod uwagę, że jeśli mamy pecha, lepiej iść do klubu około 23-30, aby był czas na powrót do domu lub do innego klubu środkami transportu publicznego, a nie taksówką, ponieważ jest to dosyć kosztowne.

Kolejną kwestię stanowi to, z kim tam iść. Najlepiej iść z przyjaciółmi, którzy nie mieszkają daleko od ciebie, dzięki czemu zaoszczędzimy dużo pieniędzy na taksówkach, jeśli nie planujemy w klubie spędzać czasu do rana. Nie zawsze udaje mi się znaleźć towarzystwo ludzi o podobnych poglądach. Tak się składa, że najbliższe otoczenie albo nie lubi hałaśliwych miejsc. Zanim pójdziemy do klubu, zastanawiamy się dokładnie nad wszystkim, próbując znaleźć miejscu, które by wszystkim odpowiadało. Przyjaciele mogą być zarówno płci żeńskiej, jak i męskiej. Najważniejsze jest to, żeby każdy był w nastroju do tańca i dobrego odpoczynku. Pamiętajmy, że zagłębiamy się w smak nocy i życia nocnego, więc nie planujmy nikogo od razu zapraszać do domu. Jest jednak dosyć logicznym pytanie, co zrobić, jeśli przyjaciele nie pójdą z nami z różnych względów do klubu. Możemy wtedy iść sami, zaprzyjaźnić się z kimś na miejscu, lub znaleźć kogoś w Internecie. Jeżeli zdecydujemy się iść do klubu samemu, nie będziemy na czekać na nikogo. Prawie w każdym miejscu możemy spotkać ludzi, z którymi możemy się spotkać.

Niemniej istotną kwestią jest nasz wygląd. Pożądane jest, abyśmy się do klubu ubierali jasno, a przynajmniej schludnie. Najtańsza opcja dla facetów to koszula, dżinsy, buty. W klubie jest gorąco, więc możemy całkowicie zapomnieć o swetrze. Wszystko musi być w naszym rozmiarze i dobrze na nas wyglądać. Jeśli nie mamy porządnych ubrań, musimy je kupić. Powinniśmy jednak dobrać zestaw, co oznacza, żeby wszystko wyglądało przyzwoicie. I dopasowanie kolorów i wszystko było w naszym rozmiarze. Dla przykładu dżinsy są lepsze w klasycznym niebieskim kolorze. Bardzo dobrze prezentuje się także biała lub jasna koszula. Dziewczyny z kolei w klubie powinny wyglądać spektakularnie, seksownie, podkreślać swoje mocne strony i ukrywać wady. Po dotarciu na miejsce, decydujemy, kiedy tańczyć, kiedy rozmawiać i kiedy odpoczywać. Dziewczyny mają zły nawyk noszenia butów na obcasach w klubie. To nie jest mądre, że po godzinie takich tortur, zmęczony nie tylko nogi, ale także mózg wrze, a w ogóle, świat przestaje być zabawny. Oczywiście, trzeba wziąć prysznic przed wyjściem do klubu, lekko poczesać włosy lub ułożyć włosy, obciąć paznokcie. Dziewczyny powinny zrobić sobie makijaż, manicure, tak aby wyglądać świetnie.

Kiedy wszystko będzie gotowe, teraz można wyjść. Nie można jednak zapomnieć o dobrym nastroju oraz chęci na zabawę. Warto przed wyjściem do klubu można wypić napój energetyzujący. Należy również wziąć ze sobą zadowalającą ilość pieniędzy, aby nam na wszystko wystarczyło. Również na taksówki w razie zmiany planów w ciągu nocy. Nie powinno nam też zabraknąć pieniędzy na drinki jedzenie i inne przyjemności. Trzymanie czegoś w ręku - zazwyczaj zimnego napoju - jest jedną z popularnych rozrywek w barach na całym świecie. Wszyscy to robimy, starając się nie zwracać na siebie uwagi, ale jednocześnie obserwować wszystko. W czasie wyjścia należy także zadbać o bezpieczeństwo. Możemy również umówić się z kimś, że ktoś nas odbierze lub z kim wrócimy.