Zimowe atrakcje w stolicy!

Zima to specyficzny okres czasu. Krótkie dni nie sprzyjają dużej aktywności, zaś długie wieczory wprowadzają w swego rodzaju monotonnie, a często również znużenie. Jednak tęsknota za towarzyskimi wyjściami i większą dawką rozrywki, nie musi czekać do wiosny! Jak się również okazuje, wcale nie trzeba też wyjeżdżać w góry, by cieszyć się zimą. W miastach znajdziemy, co raz więcej ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu, zarówno przeznaczonych dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Jakie atrakcje na zimę oferuje stolica?

W Warszawie, znajdziemy zarówno miejsca, do których wstęp jest odpłatny, ale również, takie gdzie można swobodnie wybrać się, nie ponosząc żadnych kosztów. Trzeba przyznać, że już same iluminacje z bożonarodzeniowymi dekoracjami, skutecznie zachęcają do spacerów po zmroku. Najpiękniejsze świetlne instalację ozdabiają, najchętniej odwiedzane ulice oraz Rynek Starego Miasta, czyli miejsca pełne kafejek i restauracji. Będąc przy temacie atrakcji świetlnych, należy wspomnieć o Królewskim Ogrodzie Światła w wilanowskim parku, gdzie każdy spacerowicz może poczuć się jak na królewskim dworze oraz o Multimedialnym Parku Fontann, gdzie w każdy weekend odbywają się pokazy świetlne fontann z muzyką. Zdecydowanie nietypową zimową atrakcją, wartą odwiedzenia są podgrzewane huśtawki, a co więcej w ruch wprawia, je nadwiślańska muzyka.

W stolicy również nie brakuje atrakcji, dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek. Miasto ma do zaoferowania, już kilkadziesiąt lodowisk. Zdecydowanie miejscem obowiązkowym do odwiedzenia jest Zimowy Narodowy, gdzie czekają, takie atrakcje, jak lodowiska rekreacyjne, skatepark, curling, inaczej nazywany szachami na lodzie, czy też 12-metrowa górka lodowa przeznaczona do zjazdów na pontonach. Stolica nie zapomina o miłośnikach białego szaleństwa, do dyspozycji, których oferuje stok narciarski na Górce Szczęśliwickiej. Dużą popularnością cieszą się parki trampolin, łączące dobrą zabawę ze sportem. Nie brakuje również nowoczesnych sportowych obiektów, stanowiących miejsca wypoczynku, rekreacji i aktywności sportowej. Należą do nich, chociażby Wesolandia oraz Warszawianka - Wodny Park.

Zima, to też doskonały czas, by skorzystać z oferty kulturalnej i rozrywkowej. W stolicy możemy wybrać się do teatru, opery narodowej, znajdziemy również ciekawe muzea. Regularnie organizowane są różnego rodzaju koncerty, wystawy sztuki i warsztaty. Możliwości, jest na tyle dużo, że z pewnością każdy, znajdzie swój sposób na ciekawe spędzenie zimy w Warszawie.