Dom bez dekoracji to jak ogród bez kwiatów. Jak ozdobić nasze cztery kąty?

Dom bez dekoracji może się wydawać bardzo pusty i nieprzytulny, jak temu zaradzić nie wydając fortuny w sklepach? Czy jest to wykonalne? Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Wiele dekoracji możemy zrobić sami i nie musimy wcale sięgać po drogie sklepowe produkty. Jak tego dokonać? Odpowiadamy!

Dekoracje do domu wcale nie muszą być drogie

Kto z nas nie znalazł kiedyś pięknego wazonu, figurki bądź ramki na zdjęcie i był gotowy zakupić ją i postawić w swoim domu czy mieszkaniu, ale po zobaczeniu ceny szybko opuścił sklep i już nigdy nie wrócił? Ceny dekoracji domowych potrafią osiągać naprawdę kolosalne sumy. Dlaczego tak jest i czy każda ozdoba dla domu musi wiązać się z kolosalnymi wydatkami? Nie.

Przede wszystkim, jeśli chcemy sprawić, aby nasz dom był nieco przytulniejszy, zacznijmy od dywanów. Mogą to być zarówno małe dywaniki, jak i te większe. Swoją ceną potrafią nas nieźle zaskoczyć, jednak wcale nie musimy wydawać na nie aż takiej fortuny. Często ciekawe i ładne dywany możemy znaleźć w sklepach z odzieżą używaną czy w sieci. Kupując jednak w internecie zwracajmy uwagę na wymiary, aby po odpakowaniu paczki nie okazało się, że zakupiliśmy dywan, który nada się wyłącznie do domu dla lalek.

Dekoracje do domu DIY

Czy dla domu, który ma być nie tylko funkcjonalny, ale i ładny jesteśmy w stanie poświęcić się i zrobić coś własnoręcznie? Jeśli tak, to świetnie, połowa pracy już za nami. W sieci znajdziemy od groma pomysłów na dekoracje do naszych mieszkań czy domów, które możemy zrobić samodzielnie, od półek, drabinek, kwietników, doniczek, ramek, plakatów, aż po meble. Stare szklane butelki np. po mleku lub kawie możemy wykorzystać jako wazony, dodatkowo przewiążmy je wstążką bądź sznureczkiem i pięknie udekorują nasze wnętrze.

Zamiast kupować grafiki do ramek, stwórzmy coś sami, z mężem, z żoną, z dziećmi, a nawet z psem czy z kotem. Taki obraz będzie nie tylko tani, ale i wyjątkowy. Przeglądajmy aukcje internetowe, sklepy, a także grupy na facebooku. Może ktoś akurat chce pozbyć się jakieś dekoracji, która jest w idealnym stanie albo wymaga jedynie niewielkiego podreperowania?

Rośliny w domu - jak mieć, nie wydając przy tym fortuny?

Każdy, kto kocha rośliny, wie jak pięknie potrafią ozdobić każde wnętrze. Wiele osób twierdzi, że bez roślin, wnętrze, obojętnie z iloma dekoracjami, wciąż będzie wydawało się jednak puste. Jak jednak zazielenić naszą przestrzeń bez wydawania połowy naszej wypłaty? Przede wszystkim przeglądajmy gazetki sklepowe zarówno te w papierze, jak i te internetowe. Często dana sieć sklepów wchodzi z promocją na rośliny, które są aktualnie na topie i bardzo modne. Jeśli mamy w naszym życiu kogoś, kto posiada wiele lub kilka roślin, poprośmy o szczepkę albo nawet kilka. Dzięki temu mamy rośliny darmowe lub za bardzo niskie ceny.

Jak więc widzicie, dekoracje dla domu i naszych wnętrz wcale nie muszą wiązać się z ogromnymi kosztami. Wystarczy jedynie rozejrzeć się, porównać ceny i zastanowić się, czy nie jesteśmy czasem w stanie zrobić tego sami za mniejsze pieniądze? Wasz dom ma być przede wszystkim waszym miejscem odpoczynku i najważniejsze jest, abyście wy czuli się w nim dobrze i komfortowo.