Samodzielni w wielkim mieście - dynamiczni i ekologiczni

Sposób życia młodych ludzi różni się znacznie od tego jak żyli ich rodzice. Znacznie później zakładamy rodziny, skupiamy się na karierze, nie prowadzimy domu w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Nawet osoby mające rodziny i dzieci rzadko kiedy idą w ślady naszych mam i codziennie gotują dwudaniowe obiady. Przecież dzieci często jedzą w placówkach i zdarza się, że jest to najlepsze możliwe rozwiązanie, ponieważ takie posiłki, przygotowane przez specjalistów, bywają znacznie lepiej skomponowane, niż domowe, często przygotowywane w biegu, z tego, co akurat mamy pod ręką. Z kolei dorośli mogą wybierać z bogatej oferty posiłków "na mieście". Jednak nie jest to rozwiązanie dla każdego.

Są osoby, które idą przez życie samodzielnie (nie należy mylić samodzielności z samotnością). Takie osoby poszukują innej, bardziej kompleksowej, oferty. Nie chcą sobie zawracać głowy przygotowywaniem śniadań czy kolacji, a doskonale zdają sobie sprawę z tego, że pomijanie tych posiłków w żadnym wypadku nie jest rozwiązaniem. Świadomi potrzeb swojego ciała, mający wiedzę na temat wpływu jedzenia na zdrowie, często stosują konkretne diety, których przestrzeganie na własną rękę może być kłopotliwe i pracochłonne. A także nieekonomiczne i nieekologiczne, ponieważ może się okazać taka samodzielna osoba, która chce odżywiać się różnorodnie, a nie przez 3 dni dojadać wielki gar zupy, będzie niechcący marnowała część produktów.

Na szczęście istnieje rozwiązanie idealne dla takich osób - dieta pudełkowa. Usługa znana już na rodzimym rynku, polegająca na dostarczaniu gotowych posiłków na cały dzień "pod drzwi" mieszania lub do innego, wskazanego przez klienta miejsca. To rozwiązanie pozwala również na wybranie typu (wegetariańska, bezglutenowa, bezmleczna, wysokobiałkowa itp.) oraz kaloryczności diety, a także na wykluczenie pewnych produktów (oferty często obejmują wykluczenie np. 2-3 produktów w cenie, a wykluczenie kolejnych z dodatkową opłatą). Mamy pewność, że produkty, które spożywamy są świeże i dobrej jakości, a jedzenie nie jest marnowane. Kiedy dieta pudełkowa pojawiła się na rynku, pewne wątpliwości budził fakt, że posiłki są pakowane w plastikowe opakowania. Od tego czasu nastąpił znaczny wzrost świadomości w zakresie ochrony środowiska, a także znaczy postęp technologiczny. Firmy świadczące tę usługę również zwracają uwagę na te zagadnienia i poszukują proekologicznych rozwiązań. Dzięki temu coraz więcej z nich oferuje posiłki pakowane w opakowania biodegradowalne.

Współczesny świat stwarza zupełnie inna wyzwania, niż te, z którymi borykaliśmy się jeszcze klika lat wcześniej. Inna jest dynamika życia i potrzeby młodych ludzi. Dlatego rynek usług elastycznie dostosowuje się do nich.