Uniwersalne i kreatywne pomysły na prezenty na każdą okazję

Jak wielu z nas zastanawiało się nad prezentami świątecznymi, rocznicowymi czy urodzinowymi? Kupowanie i dawanie prezentów powinno przede wszystkim wiązać się z radością. Jednak, czy to zawsze czysta przyjemność? Szczególnie, kiedy nie mamy pojęcia, co można sprawić komuś, kto w zasadzie ma wszystko lub komuś, kogo nie znamy aż tak dobrze, by umieć trafić w jego gusta.

Internet jest pełen mniej lub bardziej oryginalnych pomysłów na upominki. W zależności od tego komu chcemy coś wręczyć, w jakim ta osoba jest wieku, a także z jakiej okazji. Dodatkowo można te prezenty skategoryzować, np. na oryginalne, praktyczne itd. Z pomocą przychodzą nam sklepy z ubraniami, elektroniką, drogerie kosmetyczne, czy chociażby restauracje i teatry. Tak wielu doradców, a kłopot jak zwykle ten sam. Nawet, jeśli już doskonale wiemy, co kupić na prezent, ogranicza nas niekiedy czas, możliwości, czy najważniejszy przeciwnik i wróg numer 1 - budżet. Warto więc już długo wcześniej zaplanować i kupić prezent, by móc pominąć ewentualny stres i szał zakupowy „dzień przed”.

Standardowe pytanie „Co chcesz dostać?” Ilu z nas słysząc je, odpowiedziało „nic mi nie kupuj”. A potem i tak dostajemy coś, co nie zawsze nas zadowoli. Warto więc kupować trafione prezenty, a przynajmniej starać się takowe wręczać.

Podwójna okazja

Zacznijmy od okazji. W zależności od powodu i okoliczności, w jakich chcemy komuś coś ofiarować. Powinniśmy się zastanowić, kiedy tak naprawdę to zrobić. W zależności od tego, z jakiej okazji, to jesteśmy w stanie przewidzieć, tzn. znamy konkretną datę, na którą musimy być gotowi. Warto więc przez cały rok rozglądać się za promocjami. Czy to w trakcie wielkich obniżek, rabatów i wyprzedaży. Wiadomo, że towary są droższe na kilka dni przed świętami, dniem matki czy walentynkami. Jeśli czekamy do ostatniego dnia, to nasz portfel może na tym ucierpieć.

Obserwować, podpytać i notować!

Po co? A po to, że nasz prezent ma szansę okazać się trafionym. Jeśli Twoja przyjaciółka wzdycha przy Tobie patrząc na nową płytę lub książkę w księgarni, to znak, że powinieneś ją jej wręczyć, ale uważaj, by przypadkiem nie kupiła jej sobie przed Tobą. Z kolei jeśli dziewczyna ogląda i pokazuje Ci srebrne kolczyki na Internecie, to również wskazówka, co chciałaby otrzymać. Oczywiście wszystko, co nie nadszarpnie zbytnio naszego budżetu. Drogie samochody, luksusowe jachty czy wycieczka dookoła świata nie zawsze wchodzą w grę. Obserwując można także przekonać się, czego osobie brakuje, a co faktycznie mogłoby odmienić życie poprzez posiadanie konkretnego przedmiotu. Jeśli jest to mąż czy syn Twojej siostry, a niekoniecznie masz szansę na małe śledztwo, warto podpytać, kogoś, kto tę osobę zna nieco lepiej.

Doza kreatywności

Prezenty, które z pewnością zaskoczą i sprawią radość to takie, kiedy widać widoczny wkład osoby, która je ofiaruje. Bardziej doceniamy coś, w co ktoś włożył swój czas i swoją pracę. Mogą to być laurki, własnoręczne kartki urodzinowe czy świąteczne, kolaże zdjęć czy albumy ze zdjęciami z waszej ostatniej wspólnej wycieczki lub fotografie rodzinne dla babci i dziadka. Oprócz tego popularne są ramki ze zdjęciami, poduszki i inne sentymentalne gadżety. Z upominków, w które faktycznie trzeba się bardziej zaangażować mogą być zrobione na drutach rękawiczki, czapka, szalik, a także uszycie poszewki na poduszkę, maskotki lub zasłony do nowego domu. Modna i ciekawa jest własnoręcznie robiona biżuteria, malowane rysunki i obrazki, a także różne dekoracje i dodatki.

Jeśli chodzi o dzieci, to sprawa jest nawet prostsza. Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Nie trzeba kupować całego sklepu z zabawkami. Można je zrobić własnoręcznie. Czy to pluszowe misie, ubranka i domki dla lalek lub duże domy i samochody z kartonu.

Kosmetyki, książki, elektronika, słodycze

W puli najpopularniejszych prezentów znajdą się oczywiście różnego rodzaju kosmetyki lub gotowe zestawy kosmetyków. Akcesoria do pielęgnacji, tj. szczotka, pędzle do makijażu lub lakiery hybrydowe. Kolejne uniwersalne są książki, filmy i gry komputerowe. Chętnie kupujemy i wręczamy małą elektronikę, np. smartfony, tablety, kamerki samochodowe, suszarki, prostownice czy słuchawki. A na końcu praktycznie zawsze w ramach dodatków do głównych prezentów – słodycze, małe i duże!

Vouchery i karty podarunkowe

Sieć usług i sklepów wychodzi naprzeciw tym, którzy nie tyle, że nie wiedzą, co kupić, ale nie chcą sprezentować czegoś, co się komuś nie spodoba. Tak więc na walentynki podaruj kartę podarunkową do drogerii ukochanej, a ukochanemu voucher na gokarty lub ulubiony koncert. Mamie na urodziny wizytę u kosmetyczki i fryzjera, a tacie abonament Netflixa. Przyjaciółce lub przyjacielowi zawsze można wręczyć kartę z dowolną kwotą do księgarni lub ulubionego sklepu. Oprócz tego zostają jeszcze kupony do restauracji, bilety lotnicze i wycieczki, masaże i wiele innych atrakcji.

Wybór należy do Ciebie! Jednak pamiętaj, dawanie prezentów to czysta przyjemność, a uśmiech na twarzy osoby obdarowanej to coś, czego nie można kupić za żadne pieniądze!