Ulubioną marką w świat

Każdy z nas ma swoją ulubioną markę samochodu, której nie chcemy zamienić na żadną inną. Każdy model ma swoje zalety i to one w głównej mierze są powodem posiadania takiego właśnie samochodu. Wady mogą zaistnieć w każdym aucie, ale jesteśmy w stanie przymknąć na nie oko, gdyż odpowiada nam wygląd pojazdu, jego wyposażenie i funkcjonalność. Każdy z nas zacząłby teraz udowadniać, dlaczego dana marka przewyższa inną.

Krajobraz zmieniający się za oknem samochodu

Na wycieczki lubi wyjeżdżać wiele osób. Posiadając własny środek lokomocji, możemy zwiedzić cały kraj i Europę, a także inne lądy, jeżeli wykupimy bilet na nasz automobil, by mógł z nami popłynąć promem. Po Safari jeździmy z zamkniętymi oknami samochodu. Nie wolno nam też z samochodu wysiąść, nawet gdy zepsuje nam się samochód i chcielibyśmy zobaczyć, co mu się stało. Tereny tam są bowiem bardzo niebezpieczne, z racji przebywania w tych miejscach licznych drapieżników.

Zdarzył się pewnego razu wypadek, gdy pewna kobieta wysiadła pośrodku dżungli z samochodu i na jej nieszczęście pojawił się olbrzymi tygrys. Jego szybka akcja zakończyła się śmiercią dla tej pani. Dzikie koty potrafią się kamuflować i wypaść znienacka. Nawet jeżeli rozejrzeliśmy się po okolicy i wydaje nam się, że nasz zaparkowany mercedes stoi w dużej odległości czegokolwiek, to nie możemy mieć żadnej gwarancji, iż nie dosięgnie nas niebezpieczeństwo. Wszystkie zwierzęta dziko żyjące, będące drapieżnikami mogą nas zaatakować. Podziwiajmy więc zmieniający się krajobraz na Sawannie przez zamknięte szyby samochodu i w żadnym wypadku nie wysiadajmy z auta, by chociaż "rozprostować kości".

Niezniszczalna blacharka

Coś takiego jak niezniszczalna blacharka samochodu nie istnieje, jednak dbając o karoserię, możemy cieszyć się jej dobrym stanem przez cały czas. Wszelkie drobne zadrapania możemy zakryć specjalnymi markerami, do tego celu przeznaczonymi. Małe wgniecenia jesteśmy sami "wyklepać" specjalistycznym młotkiem, a potem popsikać lakierem samochodowym o odpowiedniej tonacji kolorystycznej. Większe stłuczki oraz ubytki w karoserii warto powierzyć mechanikowi, który ma odpowiedni sprzęt, by zaradzić pokiereszowanej blacharce. Rdza potrafi zaatakować każdy samochód, bez względu na to, czy będzie to mercedes, czy inna marka.

Korozja jest zmorą podwozia. Zwracajmy uwagę na podwozie w szczególności, zwłaszcza gdy nabywamy auto z drugiej ręki. Sprawdzajmy, czy podwozie było spawane, ile razy, czy ma wstawkę po wycięciu wadliwego odcinka na spodniej części samochodu. Jest wówczas szansa negocjowania ceny. Natomiast wybierając się na dłuższą wycieczkę, sprawdzajmy stan naszego pojazdu, by nam nie zatrzymał się w połowie drogi i nie chciał ruszyć albo podwozie rozpadło się na pół.