Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż

Sprzedaż mieszkania nie musi być tak stresująca i skomplikowana, jak na pozór się wydaje. Dzięki i dobremu zaplanowaniu każdego etapu możesz przygotować swoje

Posprzątaj i pozbądź się zbędnych rzeczy

Często dopiero przy przeprowadzce zdajemy sobie sprawę, jak zagracone było nasze mieszkanie i ile posiadamy zbędnych sprzętów. Pierwszym krokiem w przygotowaniu mieszkania do sprzedaży powinno być przejście przez każdy pokój i usunięcie wszystkiego, czego nie potrzebujesz. Nie tylko ułatwi to późniejsze pakowanie, ale sprawi, że mieszkanie będzie

Odnów i pomaluj ściany

To niesamowite, jak odnowienie koloru ścian poprawia wygląd i ogólny odbió całego mieszkania w oczach potencjalnych nabywców. W zależności od budżetu powinieneś zacząć od tych ścian, które wymagają pilnej uwagi z powodu pęknięć, czy tez większych widocznych zabrudzeń. Jest to również dobra okazja na przemalowanie ścian na bardziej neutralny kolor.

Wyczyść wszystkie zakamarki

Zanim potencjalni nabywcy zostaną zaproszeni do mieszkania, musisz zadbać o błysk niemalże we wszystkich kątach. Zwróć uwagę na wszelkie zakamarki - brudne otwory wentylacyjne, pajęczyny i wszystko, co mogłoby sprawić, że potencjalni nabywcy uznają, że nieruchomość nie była dobrze utrzymana. Jeśli masz mocno poplamione dywany, pomyśl i och oczyszczeniu za pomocą pary lub całkowitej ich wymianie.

Konserwacja sprzętów i naprawy

Osoby oglądające mieszkanie pod kątem kupna potrafią być bardzo drobiazgowi i zaglądać we wszystkie zakamarki, Nawet drobna awaria może odstraszyć potencjalnego klienta. Zrób listę wszystkich rzeczy wymagających naprawy i umów się ze złota rączką lub napraw je samodzielnie.

Nie zapomnij o balkonie i roślinach

Jeśli masz taras lub balkon, nie pomiń tej części mieszkania przy przygotowaniu go pod sprzedaż. Warto popracować nad stanem roślin w balkonowym ogródku. Posiadanie niektórych rodzajów kwiatów jest dobrą metodą dodania koloru do nieruchomości. Świeże kwiaty to świetny sposób na wypełnienie domu pięknymi zapachami i kolorem. Dodają życia mieszkaniu. Łatwe w utrzymaniu rośliny doniczkowe na pewno nie zaszkodzą.

Neutralna kolorystyka

Kolorystyka całym mieszkaniu powinna być spójna - począwszy od mebli po kolory ścian i sufitów. Utrzymanie spójnego schematu kolorów ułatwi potencjalnym nabywcom wyobrażenie sobie, jak przeprowadzają się do nieruchomości. Każdy ma swoje indywidualne preferencje kolorystyczne. Jeśli jestes zwolennikiem wyrazistych kolorów pomyśl o przemalowaniu całego mieszkania przed wystawieniem go na sprzedaż. Ważne jest, aby twoja nieruchomość była atrakcyjna dla jak największej liczby potencjalnych nabywców, co może wymagać wprowadzenia bardziej neutralnej kolorystyki w całym pomieszczeniu.

Wymień klamki do drzwi

Wymiana klamek drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, a także szafek w całym mieszkaniu może mieć duże znaczenie przy ogólnym pierwszym wrażeniu. Na stosunkowo niską cenę możesz podnieść wartość rynkową mieszkania.

Zadbaj o każdy pokój

Wiadomo, że pewne miejsca w domu są bardziej reprezentatywne niż pozostałe - np. salon czy kuchnia. Przygotowując się na sprzedaż mieszkania zapomnij o tej regule i skoncentruj się na każdym pokoju. Postaraj się pozostawić dużo otwartej przestrzeni i usuń niepotrzebne meble. Nie oznacza to jednak, że pokoje powinny stać puste. Zaleca się wyposażenie pokoi w inscenizowane meble, aby potencjalni nabywcy mogli wyobrazić sobie, jak wyglądałyby i czuły się w nich ich dzieci. Nie ma nic gorszego niż pusty pokój.

Wystaw profesjonalne ogłoszenie

Przed wykonaniem zdjęć i wstawieniem ogłoszenia warto zastanowić się nad konsultacją z osobą zajmującą się stylistyką wnętrz. Taki doradca pomoże nam dobrać odpowiednie dodatki, które będą wisienką na torcie i sprawią, że mieszkanie zaprezentuje się jeszcze lepiej.

Świeże, nowe, czyste ręczniki

Jeśli nadal mieszkasz w swojej nieruchomości w trakcie jej sprzedaży, możesz zainwestować w ręczniki pokazowe. Upewnij się, że nie masz w łazience starych, poplamionych ręczników. na wystawie, to po prostu nie jest dobry wygląd. Wygląda to bardzo nieestetycznie i odstrasza potencjalnych kupujących.

Starannie ułóż zabawki dziecięce

Jeśli masz małe dzieci, prawdopodobnie będziesz musiał znaleźć jakieś rozwiązanie dla góry zabawek, które z pewnością posiadają w swoich pokojach. Spróbuj usunąć z widoku wszystkie zabawki, którymi już się nie bawią.

Utrzymuj swoje szafki i szuflady w czystości

Jeśli w kuchni lub przedpokoju otwierają się drzwiczki, możesz być pewien, że zostaną one otwarte przez potencjalnych nabywców podczas oglądania mieszkania. Poświęć czas, aby upewnić się, że wszystko w środku jest schludne i uporządkowane. Kiedy mieszkanie jest już wystawione na sprzedaż, dbaj o porządek na co dzień - na wypadek ewentualnej wizyty zainteresowanych kupnem osób. Nie ma potrzeby odkurzania mieszkania każdego dnia, ale upewnij się, że mieszkanie wygląda dobrze. Uważaj na brudne naczynia w zlewie lub zmywarce, staraj się pozostawić puste wieszaki na pranie, wytrzyj blaty kuchenne i lustra w łazience.