Trądzik łatwiejszy do opanowania

Trądzik do niedawna uważany był za problem natury estetycznej z, którym borykali się głownie nastolatkowie, ponieważ powszechnie panuje opinia, że jest on jedynym z objawów okresu dojrzewania i sama niejednokrotnie słyszałam zdanie: "Nie martw się przejdzie Ci tak to już jest". Niestety jednak tak mało pocieszające teksty nie pomogą, kiedy nagle z dnia na dzień na twarzy pojawiają się małe, czerwone wypryski. Nie oszukujmy się nikt z nas nie czuje się dobrze, kiedy wyglądamy delikatnie mówiąc niekorzystnie szczególnie na twarzy na, której nawet niewielka zamiana jest widoczna i to w okresie, kiedy niemal wyrocznią staję się dla nas zdanie grupy rówieśniczej.

Przyczyny

Poza zmianami hormonalnymi na jego wystąpienie lub zaostrzenie się objawów duże znaczenie ma nasza dieta w myśl powiedzenia, że "jesteś tym, co jesz". Dlatego też należy unikać produktów wysoko przetworzonych takich, jak fast foody, niewątpliwe wygodne i łatwe w przygotowaniu dania gotowe, które możemy odgrzać lub odsmażyć, jak na przykład pierogi, kopytka lub pyzy, jak też dodatki i przyprawy do nich stosowane, jak musztarda, pieprz. Niekorzystnie na stan naszej skóry wpłyną również przekąski z dużą zawartością cukru, soli, więc kiedy będziemy mieli ochotę na solone orzeszki to może zamieńmy je na garść orzechów włoskich? Niewskazane jest także picie napojów gazowanych i alkoholu, które pogarszają jej stan.

Naturalni sprzymierzeńcy dla naszej skóry

Co może nam pomóc, aby nasza skóra wyglądała lepiej.? Wzbogaćmy naszą dietę na początek o produkty bogate w cynk, który znajdziemy w wątróbce, rybach, owocach morza, orzechach brazylijskich. Warto także pamiętać o produktach bogatych w witaminy z grupy B, którymi są jaja, drożdże, rośliny strączkowe. Produkty o dużej zawartości błonnika takie, jak otręby, kasze, pieczywo pełnoziarniste przyspieszą oczyszczanie naszego organizmu z toksyn. Pozytywnie na stan naszej skóry wpłyną również pomarańcze, czerwona, papryka, czy brokuły będące źródłem witaminy C .

Pielęgnacja

Obok dostarczania składników odżywczych dla naszej skóry nie zapominajmy o jej pielęgnacji. Codzienne oczyszczanie pomoże uporać się na bieżąco z pojawiającymi się wypryskami, zmniejszy ich występowanie. Wbrew pozorom przy cerze trądzikowej należy pamiętać o jej codziennym nawilżaniu, aby zmniejszyć jej przesuszenie i produkcję sebum dlatego warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego krem, aby był z rodzaju szybko wchłaniających się, ale nie zapychający porów. Warto w pielęgnacji takiej skóry wykorzystać dobrodziejstwo glinek, w tym wypadku najlepszą będzie zielona o właściwościach oczyszczających i biała mająca właściwości przyspieszające gojenie ran redukuje blizny po trądzikowe, oczyszcza skórę ze stanów zapalnych, niszczy bakterię.