Jak zapobiegać chrapaniu

Każdy z nas dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest wypoczynek w ciągu nocy. Niektórzy potrzebują również drzemki w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli późno kładą się spać wieczorem, a rano muszą wcześnie wstać do pracy.

Przykry problem - chrapanie

Bardzo dobrym sposobem na podniesienie swojej efektywności jest 20 minutowa drzemka w porze obiadowej. Zyskujemy wtedy więcej sił na sprostanie codziennym wyzwaniom i skutecznie zastępuje nam to kawę, która tak naprawdę tylko na krótko dodaje energii. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zaniedbywanie snu i pomniejszanie jego roli prowadzi do deficytów, które odezwę się nawet po wielu tygodniach. Należy odpowiednio dbać o swój organizm zapewniając mu dobre jedzenie, odpowiednie nawodnienie i sport wraz z odpowiednią ilością snu.

Niektóre osoby w nocy chrapią, co budzi ich partnerów lub nie pozwala im zasnąć. Jak przeciwdziałać tej przykrej dolegliwości? Niektóre osoby przetestowały już sporo znanych metod, jednak niektóre z nich są bardzo zawodne. Oczywiście wiele zależy od indywidualnych cech danej osoby. Chrapanie często związane jest z nieprawidłową pracą układu oddechowego.

Fazy snu

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że podczas nocy zapadamy w fazę snu głębokiego i snu płytkiego. Obie one są ważne. Można powiedzieć, że każda godzina snu to lepsze samopoczucie, zdrowie oraz wydajność umysłu. Niektóre osoby zauważają również, że ich cera wygląda dużo lepiej po dobrze przespanej nocy. Nadmiar kawy czy inne substancje, które mają sztucznie stymulować nasz umysł mogą działać tylko na krótką metę i lepiej w ogóle po nie nie sięgać. Mogą mieć w swoim składzie niebezpieczne składniki. Ich codzienne stosowanie przyczynia się do pogorszenia kondycji. Jeśli chcemy ją polepszyć to warto uprawiać sport, który naprawdę lubimy i który sprawia nam radość.

Sport

Osoby mający trudność z utrzymaniem odpowiedniej wagi powinny przyjrzeć się swoim nawykom. Warto postawić pierwsze kroki na drodze ku lepszej jakości życia. Jeśli regularna gimnastyka to coś, co nas przeraża, warto zacząć od metody małych kroków. Wiele osób przekonało się o tym, że dynamiczny popołudniowy spacer jest świetnym sposobem na to, aby uzyskać nieco dodatkowej energii, dotlenić umysł i tym samym zdrowo zasnąć. Warto również chodzić na basen, ponieważ pływanie odciąża nasze stawy, wzmacnia kręgosłup i bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Jeśli więc mamy pracę siedzącą warto wprowadzić jak najwięcej sportu, a przełoży się to również na nasz nocny wypoczynek i zminimalizuje chrapanie.